Значні суперечності, які є у законі “Про освіту”, не дають освітнім закладам залучати інвестиції – директор ІРН

Тра 23, 2018 News 0 comments

Обмеження, які містить закон “Про освіту”, що набув чинності 28 вересня 2017 р, попри формальний дозвіл на використання майна, суттєво обмежують можливості залучення інвестицій у розвиток навчальних закладів та покращення їх матеріально-технічної бази.

Про це у коментарі сайту Інститут розвитку нерухомості (ІРН) повідомив директор ІРН Олександр Рубанов.

“Так цей закон фактично унеможливлює дію підпункту “л” пункту 18 частини другої статті 5 Закону України “Про управління об’єктами державної власності” та розробленого на його виконання “Порядку укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном”, – зазначив Олександр Рубанов.

“Стаття 80 цього закону дозволяє майно закладів освіти, серед іншого будівлі, споруди, земельні ділянки яке не використовується в освітньому процесі, робити вкладом у спільну діяльність, але вже 81 стаття забороняє зміну цільового призначення, та навіть більше передачу в управління приватним партнерам такого майна, у тому числі земельних ділянок. Який серйозний інвестор піде на ці умови?”, – додав він.

На думку фахівця, через подібні розбіжності навчальні заклади не лише втрачають можливості покращення матеріально-технічної бази та умов навчання, але й змушені витрачати державні кошти на утримання подібного майна.

Як повідомляв сайт ІРН, у Верховній Раді зареєстровано проект закону, що дозволяє державним підприємствам, установам і організаціям, господарським товариствам відчужувати нерухоме майно (житло) на користь своїх працівників.

Нагадаємо, що спеціалісти ІРН забезпечують підготовку пропозицій і інвестиційних проектів (проектів розвитку) для подальшого ефективного (дохідного) використання об’єктів та земельних ділянок на якій вони розташовані.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.