Юристи розповіли які податки треба платити тому хто здає квартиру

Вер 10, 2019 News 0 comments

Фізособа, яка здає в оренду житло, зобов’язана самостійно до 1 серпня року, наступного за звітним, сплатити 19,5% від отриманих доходів. У разі несплати на особу можуть накласти значний штраф.

Про це повідомляють ЗМІ посилаючись на консультації юриста.

“Згідно з чинним Податковим кодексом України, ви як фізособа зобов’язані платити 18% від доходу – податку на доходи фізосіб, а також 1,5% військового збору. Відповідно до п. 179.7 ст. 179 ПКУ, фізособа зобов’язана самостійно до 1 серпня року , наступного за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації”, – сказано у повідомленні.

Згідно п. 126.1 ст. 126 ПКУ, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму протягом строків, визначених ПКУ, він притягується до відповідальності у вигляді штрафу: при затримці до 30 календ арних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – 10% погашеної суми податкового боргу; більше 30 календарних днів – 20% погашеної суми податкового боргу.

Підп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ передбачено, що після закінчення встановлених ПКУ строків погашення нараховується пеня. При нарахуванні суми грошового зобов’язання контролюючими органами нарахування пені починається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні по ПКУ. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ). Цей вид відповідальності відноситься до адміністративної.

Що стосується кримінальної, то, згідно зі ст. 212 ККУ, передбачається відповідальність за несплату податків в значному, великому, особливо великому розмірі. Щоб наступила кримінальна відповідальність, за станом за 2017 рік сума неоплаченого податку повинна була складати від 800 тис. грн”.

Як розповідав офіційний сайт Інституту розвитку нерухомості IRN.com.ua, у випадку використання нерухомості з метою отримання прибутку, навіть при наявності права на пільги на сплату податку з нерухомості, оподаткування буде повним.

Раніше Державна фіскальна служба надала пояснення, згідно з якимі фізична особа підприємець, що використовує земельну ділянку своїх малолітніх дітей не може розраховувати на звільнення від земельного податку.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.