Юристи розповіли, чи потрібно орендувати землю для гаража

Вер 13, 2019 News 0 comments

Якщо гараж металевий, то договір оренди землі може бути потрібен.

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на юриста Діну Дрижакову

Металевий гараж не є об’єктом нерухомості, оскільки його розташування легко змінити без втрати функціональності і цілісності конструкції.Якщо ж такий гараж розміщується на землі державної чи комунальноївласності, потрібно оформлення договір оренди на землю», – зазначає юрист.

 Вона пояснює, що такий гараж відносять до малих архітектурних форм, некапітальних споруд, які можливо переміщати. А це, в свою чергу не дозволяє провести державну реєстрацію такого об’єкта, як нерухомості.

Окрім видатків при оформленні, за оренду доведеться платити, як мінімум розмір земельного податку.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), В Україні почали тестувати можливість подаватиповідомлення про початок будівельних робіт невеличких будиночків та гаражів через мережу Інтернет.

Також повідомлялось, що У Дніпрі розпочали демонтаж гаражів без оренди землі.

До цього директор ІРН Олександр Рубанов зазначав, що «Будівельна амністія», яка стосується і гаражів, ніяк не вплине на ринок нерухомості, і це скоріше піар-хід влади.

Для того, щоб скористатися «Амністією» для споруд, власнику чи користувачу земельної ділянки, на якому побудовано таку споруду, слід провести технічне обстеження будівництва, а потім звернутися в органи державного архітектурно-будівельного контролю.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.