В Україні створюють портал нормативної грошової оцінки сільгоспземель

Чер 04, 2018 News 0 comments

Портал, на якиому буде зібрано всю інформацію щодо загальнонаціональної нормативної грошової оцінки (НГО) земель сільскогосподарського призначення створюють у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастрі).

Про це повідомляє прес-служба відомства.

“Члени робочої групи розглянули питання створення геопорталу, який міститиме інформацію щодо загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, його зміст та набір функцій та сервісів, які можуть бути запропоновані користувачам”,- сказано у повідомленні.

Зокрема передбачається, що на геопорталі буде зведено усю інформацію, отриману в результаті проведення робіт, достатню для розрахунку НГО окремої земельної ділянки, а також узагальнені дані про оцінку в розрізі регіонів, природно-сільськогосподарських районів та сільськогосподарських угідь.

Також розглядається можливість реалізації окремої функції розрахунку НГО проектної земельної ділянки, що дозволить майбутнім власникам та користувачам спрогнозувати орієнтовні витрати на сплату земельного податку або орендної плати.

Уряд 7 лютого 2018 року прийняв рішення щодо проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 105 встановлено порядок організаційних дій з проведення зазначеної нормативної грошової оцінки одночасно на території всієї країни.

Як розповідав сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), дані про продуктивність земель сільськогосподарського призначення у співвідношенні врожайності культур та того, що вирощують місцеві аграрії оприлюднив
Мінрегіонбуд.

Раніше IRN.com.ua повідомляв, що понад 1,1 млн га земель в Україні деградовані та малопродуктивні, а їх рекультивація майже не здійснюється.

Крім того, за результатами аудиту земель сільськогосподарського призначення у Львівській області назвали найбільш та найменше привабливі для орендарів райони.

Також повідомлялося, що Мінрегіонбуд заявляє про намір інформувати про результати розгляду погодження відхилень від будівельних норм через сайт.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.