У ВР пропонують контроль за безпекою нерухомості передати місцевим радам

Лис 12, 2017 News 0 comments

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендував прийняти за основу законопроект № 7085 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування”.

Про це повідомляє Jurliga.ligazakon.ua.

“Депутати мають намір передати функції контролю за проведенням обстеження об’єктів архітектури та реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки при їх експлуатації виконавчим органам сільських, селищних, міських рад”, – сказано у повідомленні.

У відповідності з інформацією, ініціатива обумовлена необхідністю подальшої децентралізації системи державного архітектурно-будівельного контролю та передачі максимальної кількості функцій і повноважень на місцевий рівень.

Крім того, пропонується встановити єдиний порядок присвоєння адреси об’єкту будівництва.

Передбачається, що адреса присвоюється протягом 5 робочих днів від отримання повідомлення держархбудконтролю:

– виконавчим органом сільської, селищної, міської ради – у разі, якщо об’єкт нерухомого майна знаходиться в межах населеного пункту або об’єднаної територіальної громади;

– місцевою державною адміністрацією – якщо об’єкт нерухомого майна знаходиться за межами населеного пункту.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом 5 робочих днів з дня реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі сертифіката повідомляє про це до ради чи держадміністрації.

Також регулюються питання ідентифікації об’єкта нового будівництва, ліцензування господарської діяльності з будівництва, професійної атестації виконавців робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.

Related Posts

Leave a Comment!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *