У Раді придумали, як розблокувати передачу землі ОСББ

Кві 29, 2018 News 0 comments

У парламенті України зареєстровано законопроект, в якому прописана нова методика передачі земельних ділянок об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

Законопроекткт №8272 «Про внесення змін до статті 42 Земельного кодексу України (щодо забезпечення права на земельні ділянки під багатоквартирними будинками)» зареєстрований 17 квітня 2018 року.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що ст. 42 Земельного кодексу України (ЗКУ) гарантує право співвласників багатоквартирних будинків на оформлення права власності на земельну ділянку під житловим будинком. При цьому в ч. 2 зазначеної статті прописано, що методику передачі землі для ОСББ повинен розробити і затвердити Кабмін, але він це поки не зробив.

Ускладнює процедуру оформлення права власності на землю для ОСББ і вимога до місцевих рад голосувати за надання земельної ділянки. Розробники зазначають, що часто місцеві депутати навмисне не розглядають питання передачі землю ОСББ.

У законопроекті передбачені наступні правила оформлення права власності на землю для співвласників:

1. Земділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, передаються у власність або користування співвласникам безкоштовно.

2. Заява про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо оформлення права власності на землю подається представниками ОСББ до місцевої ради. Заява має бути розглянута протягом 1-го місяця з дня його подачі. Якщо протягом зазначеного строку місцеві ради не прийняли рішення про відмову в наданні такого дозволу, ОСББ автоматично дозволяється розробляти проект землеустрою.

3. Рішення про затвердження проекту землеустрою повинен прийняти місцеву раду протягом місяця з дня подачі представниками ОСББ відповідних документів. Якщо місцева влада в зазначений термін не прийме рішення, така документація вважається затвердженою і земля передається в постійне користування територіальним відділенням центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері земельних відносин.

Рішення повинно бути прийнято протягом 10 днів з дня подачі представниками ОСББ відповідного звернення та проекту землеустрою (оригінал, дублікат або копія).

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.