У 2018 ставки за гривневими і валютними депозитами знижуватимуться, – ICU

Гру 16, 2017 News 0 comments

Група ICU прогнозує, що в 2018 році тенденція падіння ставок за гривневими депозитами збережеться, а відсотки за валютними вкладами рости не будуть.

Про це повідомив аналітик банківського сектора групи ICU Михайло Демків, передають Українські Новини.
“Ймовірно, індекс ставок за річними депозитами у гривні на кінець 2018 року знизиться на 1,5-2 п.п. – до 12,3-12,8%. Нацбанк, схоже, не буде поспішати зі зниженням облікової ставки і залишить її незмінною до третього кварталу наступного року “, – сказав він.

Демків зазначив, що змінити такий тренд може висока інфляція за умови, якщо її фактичні показники будуть значно вищими за очікування.

Коментуючи ставки по валютних депозитах, експерт повідомив, що відсотки за валютними вкладами фактично досягли мінімуму, так як окремі банки перестали їх залучати через відсутність попиту на валютне кредитування.
Але падати далі вони навряд чи будуть.

“Банкам, які мають запозичення на зовнішніх ринках, дешевше залучати ресурс у населення під 4%, ніж платити за єврооблігаціями 8-11%. Тому такі банки, як Ощадбанк, активно нарощують портфель валютних депозитів, щоб замістити єврооблігації в майбутньому більш дешевими внутрішніми ресурсами” , – сказав Демків.

Експерт ICU додав, що в 2018 році не варто очікувати істотного зміни рівня ставок за валютними депозитами.
Крім цього Михайло Демків допускає в наступному році активізацію видачі іпотечних кредитів в разі істотного зниження процентних ставок.

Але їх обсяг все ще залишатиметься суттєво нижче, ніж хотілося б.

У корпоративному секторі експерт відзначає переважання процесів реструктуризації заборгованості.
Банки вказують на дефіцит надійних позичальників, з чим пов’язаний їх зростаючий інтерес до роботи з ОВДП.

Як повідомляли Українські Новини, в листопаді кошти, розміщені фізичними особами на рахунках в банках в гривнях та іноземній валюті, за оперативними даними, збільшилися на 1,5%, або на 6,6 млрд гривень з 443,7 млрд гривень станом на 1 листопада до 450,2 млрд гривень на 1 грудня.

За оперативними даними НБУ, середня процентна ставка по гривневих депозитах (середньомісячна) в листопаді для юросіб зросла з 8,1% до 8,7%, для фізосіб зросла з 10,7% до 11,3%.

Ставка по валютних депозитах збереглася для юросіб на 2,2%, для населення знизилася з 2,9% до 2,7%.

Related Posts

Leave a Comment!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *