Торгнерухомість в Україні 2019: ритейлери назвали основні загрози для галузі

Лис 08, 2018 News 0 comments

Розвиток ринку торговельної нерухомості в Україні у наступному 2019 році буде залежати від низки чинників, чотири з яких пов’язані з загальноекономічною ситуацією в країні.

Про це, за результатами опитування керівників комерційних підприємств сфери ритейлу, повідомляють ЗМІ.

«Керівники великих український рітейл-компаній серед своїх головних проблем називають курсові коливання валюти, за якими неминуче слідує зростання орендних ставок, а також подорожчання імпортної продукції, яка ввозиться на реалізацію в Україні», – сказано у відповідній публікації.

Зокрема, серед найважливіших проблем, які впливають на ринок ритейлу в Україні:
1. Різкі коливання курсу валют, після чого зростає вартість оренди торгових площ і відбувається стрибок цін на імпортні товари. Як наслідок – падіння торговельної спроможності покупців, зниження рівня продажів.
2. Брак професійних кадрів на ринку праці в результаті масового виїзду українців на роботу в європейські країни. Топ-менеджери відзначають, що не встигають навіть навчити нових співробітників. Плинність кадрів іноді досягає 100%, ще 3-4 роки тому показник коливався на рівні 25%.
3. Високі процентні ставки за банківськими кредитами для бізнесу.
4. Зниження частки стріт-ритейлу і перехід покупців у великі торговельно-розважальні центри (ТРЦ). Відкривати та розвивати окремо розташовані магазини вдається або найбільшим гравцям ритейл-ринку України, або ж виробникам нішових товарів.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), у структурі торговельної нерухомості Одеси домінують ТРЦ, при тому, що вартість оренди метра квадратного в них менша, ніж у центральному торговому коридорі міста.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.