Стало відомо яку довідку для реєстрації купівлі-продажу житла скасував Мін’юст

Гру 25, 2017 News 0 comments

Міністерство юстиції України внесло зміни в правила нотаріальної реєстрації договорів купівлі-продажу житла в частині дотримання прав неповнолітніх дітей і осіб з обмеженою дієздатністю.

Як з’ясував Domik.ua, за оновленими правилами нотаріуси враховують склад сім’ї власника відчужуваної нерухомості на основі даних, самостійно внесених власником в заяву про державну реєстрацію договору купівлі-продажу житла.

Міністерство юстиції закріпило це положення в наказі №3851 / 5 від 4 грудня 2017 року «Про затвердження змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України». Вимоги стали обов’язковими 5 грудня 2017 року під час реєстрації наказу в Єдиному державному реєстрі нормативних актів.

У попередній редакції правил довідку про склад сім’ї власник відчужуваної нерухомості пред’являв нотаріусу, щоб той підтвердив правомірність угоди. Нотаріус перевіряв відсутність прав користуватися відчужуваним житлом неповнолітніх дітей або осіб з обмеженою дієздатністю. Законодавці вимагали з’ясовувати ці обставини для дотримання права на житло членів сім’ї власника відчужуваної нерухомості.

У новій редакції правил Мінфін зняв з власника відчужуваного житла необхідність підтверджувати склад сім’ї довідками з експлуатаційних підприємств (ЖЕК), адресних столів або виконавчих комітетів місцевих органів влади.

Related Posts

Leave a Comment!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *