Стало відомо як не переплачувати на оцінці землі

Вер 11, 2019 News 0 comments

З середини літа в Україні запрацює оновлений Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, і для того аби не переплачувати за землю, її власники мають перевірити дані про свої ділянки на Публічній кадастровій карті України.

У разі відсутності інформації про земельну ділянку, повідомляють ЗМІ, необхідно подбати про її реєстрацію.

“Прихована загроза нового порядку стосується земель, інформація про яких не була внесена до Державного земельного кадастру, та земельних ділянок, яким не присвоєно код класифікації видів цільового призначення. Поки за такі ділянки власники платять за коефіцієнтом 2,0. Однак після вступу в силу з 17 липня наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 162 цей коефіцієнт дорівнюватиме 3,0”, – сказано у повідомленні.

З настанням 2018 року розмір оплати за землю прив’язали до їх цільового призначення. Максимальний коефіцієнт 2,5 при розрахунку оплати тепер застосовується тільки для земель, призначених для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, туристичної інфраструктури, установ громадського харчування, будівель кредитно-фінансових установ, ринків і установ побутового обслуговування.

Для більшості видів земель промисловості – це 1,2, для земель транспорту – 1,0, для земель рекреаційного призначення – 0,5.

Як розповідав сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), із 17 липня 2018 року набирає чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України, яким внесено зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затверджений Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.