Стало відомо співвідношення попиту і пропозиції на ринку житлової нерухомості

Гру 27, 2018 News 0 comments

У 2018 році співвідношення пропозиції до попиту на ринку первинної нерухомості складало 5-ть до 1-го, відповідно.

Про це повідомляється у редакторському аналітичному матеріалі одного з журналів країни.

«Ще один фактор, який стримує ціни на первинному ринку – досить низький попит на житло. За різними оцінками, кількість угод з квартирами в новобудовах в 4-5 разів менше, ніж обсяг пропозиції», – сказано у тексті.

За таких обставин, у 2019 році подорожчання квадратних метрів, як і в 2018 році, можливо десь на 5%. Тобто у межах коригування цін у межах курсових коливань національної валюти.

Причому, як стверджує медіа, впливати на вартість житла буде не стільки валютний курс, який до кінця 2019 не повинен вийти за межі 29,4 гривні за долар, а скоріше прагнення забудовників порівняти ціну квадратних метрів з собівартістю.

Це буде, за даними ЗМІ, насамперед буде помітно в економ- і комфорт-класі, де частка валютної складової (а значить, і залежність від курсу теж) відносно невелика, і ціна житла дійсно знаходиться на гранично низькій позначці.

Нижче, як вказують аналітики, було хіба що в 2001-2002 роках, коли первинний ринок в Україні тільки зароджувався.

Як зазначалось у аналітичному огляді Інституту розвитку нерухомості (ІРН), який представив директор ІРН Олександр Рубанов, в країні серед причин низького рівня угод на ринку нерухомості часто називають недоступність іпотеки, хоча це не причина, а проміжний наслідок ситуації, що склалася. Справжня причина полягає у відсутності у громадян України можливостей до накопичення та інвестування.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.