Спеціалісти розповіли, як скористатися “будівельною амністією”

Кві 28, 2018 News 0 comments

Власнику чи користувачу земельної ділянки, на якому побудовано таку споруду, слід провести технічне обстеження будівництва, а потім звернутися в органи державного архітектурно-будівельного контролю.

Як розповіли наші експерти, порядок прийняття в експлуатацію таких об’єктів і проведення технічного обстеження затверджені Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (від 24.04.2015 р №79). Однак передбачені ним штрафи за не своєчасне оформлення, у цьому випадку, не застосовуються.

При цьому технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в технічному паспорті.

Технічне обстеження проводиться суб’єктом господарювання, який має в своєму складі відповідних виконавців, відповідно до Закону «Про архітектурну діяльність» отримали кваліфікаційний сертифікат, або фізичною особою – підприємцем, які мають кваліфікаційний сертифікат.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви, за результатами технічного обстеження об’єкта, шляхом реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Як повідомляв сайт ІРН, у липні 2018 року запрацює механізм будівельної амністії для об’єктів незначного класу наслідків (СС1), і мають площу не більше 300 кв. м. Це перш за все приватний сектор, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої будинки, дачні або садибні будинки, гаражі.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.