Що буде з цінами на житло восени: думки експертів

Вер 27, 2018 News 0 comments

Восени на ціну житлової нерухомості перш за все буде впливати курс національної валюти, і, за умови його падіння, вартість житла у іноземній може навіть зменшитись.

Про це повідомляють медіа.

“Передумов для різких стрибків немає, проте подорожчання долара і можливе сезонне зростання попиту восени відобразяться на цінах”, – зазначено у публікації.

Як сказано у тексті, українці заробляють в гривні, а квартири на вторинному ринку продаються в доларах. Тому в результаті девальвації купівельна спроможність погіршується.

Тому в доларовому еквіваленті ціни можуть навіть зменшитись.

На вторинному ринку квартири можуть подешевшати до кінця року в кращому разі на 1-2% в доларах. Але при цьому, якщо житло в будинках 50-х років 20-го століття за $ 40 тис. ще влітку 2018 року коштувало приблизно в 1 млн 20 тис. грн, то зараз за таку ж квартиру потрібно віддати вже 1млн 120 тис. грн.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), впродвож серпня 2018 року ціна на житлову нерухомість Харкова знизилась, хоча й не на багато.

У Києві ріелтери назвали ціни найдешевших квартир серпня.

До цього у Національному банку України розповіли, чи загрожує фінстабільності надлишок пропозиції на ринку первинного житла.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.