Початок чи продовження: звітність ринку нерухомості за результатами 2018 року насторожує

Гру 20, 2018 News 0 comments

Український ринок нерухомості показує не найкращі показники за результатами 2018 року.

Про це повідомляють економічні медіа з посиланням на данні статистичної звітності та аналітичних оглядів НБУ та Держстату.

«За дев’ять місяців обсяг введеного в експлуатацію житла в Україні скоротився на 36%, в Києві – на 45%, а в Київській області – на 33%, йдеться у Звіті про фінансову стабільність НБУ. Дані Державної служби статистики трохи відрізняються, але теж свідчать про падіння ринку», – сказано у повідомленні.

При цьому зазначається, що зниження обсягів будівництва пов’язано з високими результатами минулого року, а також відходом з ринку невеликих компаній. При цьому на рекордні показники 2017-го найбільше вплинув будівельний бум, який виник на тлі фінансової нестабільності у 2014 році. Тоді, коли гривня почала різко девальвувати, українці вкладали свої накопичення в національній валюті в будівництво, щоб убезпечити їх від знецінення. Оскільки середній термін будівництва багатоквартирного будинку становить 2-3 роки, так що саме на 2017-й припала левова частка початих тоді проектів, що і забезпечило рекордні обсяги.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), саме на відсутність альтернатив для інвестування в країні, як одну з причин масованої забудови Києва та області, неодноразово звертав увагу директор ІРН Олександр Рубанов.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.