Оцінка нерухомості: експерти розповіли усі тонкощі

Лип 30, 2019 News 0 comments

Основними напрямками експертизи з оцінки нерухомості є порівняльний, витратний і дохідний підхід, які застосовуються в залежності від мети.

«Основними напрямками експертизи з оцінки нерухомості є порівняльний, витратний і дохідний підхід», – зазначено у повідомленні.

Про це нагадує один з профільних інтернет-порталів.

Прибутковий підхід визначає вартість об’єкта з точки зору отримання доходів. Сюди включені рівень ризику і рівень можливих доходів. Прибутковий підхід розраховується із застосуванням методів дисконтування грошових потоків і капіталізації доходів.

Оцінка нерухомості за допомогою порівняльного підходу визначається шляхом порівняння оцінюваного об’єкта з аналогічними об’єктами, виставленими на продаж на ринку нерухомості.

Витратний підхід дозволяє визначити суму, витраченого на відтворення об’єкта, плюс вартість земельної ділянки, на якій знаходиться нерухомість.

Нагадаємо, що загалом нерухомість ділиться на кілька основних категорії: житлова, комерційна нерухомість, об’єкти спеціального призначення та земельні ділянки.

Житлова нерухомість у свою чергу ділиться на об’єкти в межах міста: квартири, апартаменти, пентхауси, і об’єкти заміської нерухомості, призначеної для житла: заміські будинки, дачі, котеджі, а також заміські земельні ділянки.

Нерухомість спеціального призначення включає:

– промислові споруди;

– незавершене будівництво;

– гаражні будови;

– інші об’єкти.

Ринкова вартість – це ціна об’єкта, заснована на аналізі продажів і попиту на ринку аналогічних об’єктів нерухомості. Ринкова вартість може коливатися в залежності від попиту і пропозиції на ринку нерухомості. Інвестиційна вартість необхідна для інвестиційних пропозицій. Вона допомагає прогнозувати дохід, що отримується від експлуатації об’єкта.

Ліквідаційна вартість може відрізнятися від ринкової, її визначають у випадках банкрутства, ліквідації підприємства.

Нагадаємо, що спеціалісти Інституту розвитку нерухомості забезпечують підготовку пропозицій і інвестиційних проектів (проектів розвитку) для подальшого ефективного (дохідного) використання об’єктів та земельних ділянок на якій вони розташовані.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.