Оцінка комерційної нерухомості: експерти розкрили її особливості в Україні

Вер 06, 2019 News 0 comments

В Україні переважає інвестиційний а не порівняльний підхід в оцінці обєктів комерційної нерухомості.

Про це з посиланням на виступи експертів ринку на відкритій зустрічі девелоперів та оцінщиків повідомиляє одне з профільних медіа.

«Зараз все частіше вираховують капіталізацію об’єктів нерухомості, виходячи з показників прибутковості. Тобто по суті використовують інвестиційний, а не порівняльний підхід в оцінці об’єктів нерухомості. І тут вже включається не тільки аналіз, пов’язаний з економічним потенціалом об’єкту, але і стратегічне мислення», – сказано у публікації

Зокрема бувають ситуації, коли поруч з одним торговим центром через якийсь час з’являється інший, краще класу, з великим спектром послуг. І тоді можна позбутися 20-30% орендарів, що трапляється на ринку. Тому при оцінці слід передбачати і таку ймовірність, що в 2-3 кілометрах може з’явиться більш сучасний торговий центр.

Крім усього іншого оцінювача слід враховувати технічні моменти: капітальні витрати девелопера через рік на різного роду технічні роботи.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), в Україні у наступному 2019 році, як вважають експерти, розвиток ринку торговельної нерухомості  буде залежати від низки чинників, чотири з яких пов’язані з загальноекономічною ситуацією в країні

Також ІРН звертав увагу на те, що в умовах «Економіки загального користування» (shared economy), існуючі моделі використання офісів можуть змінитися.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.