Отримання нерухомості у спадщину: важливі деталі

Бер 22, 2019 News 0 comments

Відповідно до законодавчих змін з 2019 року,  вступити у спадщину можна упродовж 6 місяців з моменту, як спадкоємець дізнався про свої права на спадщину. До 2018 року, це можна було зробити не пізніше, ніж через 6 місяців після смерті спадкодавця.

Про це повідомляє 24tv.ua.

«Отримання спадщини не автоматичне. Після смерті спадкодавця кожен спадкоємець має звернутися до нотаріуса із заявою про згоду на прийняття спадщини. Спадщина може бути тільки законна. Якщо родич заповів вам нерухомість, на яку в нього не було підтверджуючих документів – такий заповіт недійсний», – сказано у повідомленні.

Найкраще – звернутися до адвоката, який через адвокатське звернення зможе дізнатися у нотаріуса, що свідчив спадщину, про ваші права на неї.

Далі – через суд треба буде довести, що ви не знали про смерть спадкодавця і що про неї вас не повідомили.

За заповітом

Заповіт людина оформляє тільки особисто і підписує його в присутності нотаріуса. Далі документ вноситься до спеціального реєстру — електронну базу даних з відомостями про заповіти і відкриті спадкові справі. Заповідач має право скасувати, змінити або скласти новий заповіт в будь-який час і неодноразово.

Важливо:

– заповіт складається як щодо всього майна, так і його частини;

– спадкоємці отримують у спадок усю нерухомість (й іншу власність) спадкодавця, яка належала йому на момент смерті, навіть якщо вона не була внесена в заповіт. Актуальним за законом буде останній за датою оформлення заповіт.

Спадкоємець за заповітом має переважне право на спадщину. У випадку його відмови – спадщину наслідують родичі першого ступеня споріднення. Як і у випадку ситуації, коли немає заповіту.

Без заповіту

Спадщина за законом – це коли спадкодавець не залишив заповіту. В такому випадку спадщину отримують відповідно до прийнятої законом черговості. Якщо спадкоємців першого ступеню немає – успадкують родичі другого ступеню і так далі.

Спадкоємці першого ступеня споріднення:
– діти померлого (рідні чи усиновлені);
– батьки;
– чоловік (дружина).

Другий ступень споріднення:
– брати, сестри;
– дід, бабуся;
– онук, онучка.

Родичі третьої черги:
– племінники:
– тітки, дядьки.

Четверта черга: особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю менше 5 років до моменту відкриття спадщини (сюди належать цивільні чоловік/дружина).

П’ята черга: інші родичі спадкодавця, в тому числі і утриманці.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.