НБУ з 5 лютого почне публікацію підсумків внутрішньої дискусії про облікову ставку

Січ 21, 2018 News 0 comments

Національний банк України у 2018 році починає оприлюднювати “Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики (КМП) щодо рівня облікової ставки” для підвищення прозорості та передбачуваності монетарної політики.

Як говориться в повідомленні НБУ , такі публікації будуть виходити на 11-й день після прийняття рішення щодо монетарної політики, а дебютна з’явиться 5 лютого по результатами КМП, запланованого на 23-24 січня.

Новий документ буде містити знеособлену позицію всіх членів комітету про необхідному монетарному вирішенні і відповідну аргументацію.

“Така публікація спрямована на посилення розуміння учасниками ринку логіки і мотивації монетарних рішень правління НБУ”, – підкреслив регулятор. Він зазначив, що така практика є широко поширеною для центробанків, які проводять політику інфляційного таргетування.

У Нацбанку нагадали, що прес-релізи про рішення щодо монетарної політики, які зараз є основним інструментом комунікацій на цю тему і з’являються в день засідання правління з цього питання, відображають консенсусну позицію правління НБУ.

Комітет з монетарної політики (КМП) є консультативним внутрішнім органом НБУ, створеним з метою обміну інформацією та поглядами щодо формулювання та реалізації монетарної політики для забезпечення цінової стабільності. До складу КМП входить глава НБУ, інші члени правління центробанку, а також директори департаментів монетарної політики і економічного аналізу, відкритих ринків, фінансової стабільності, статистики та звітності. Засідання КМП відбуваються напередодні засідань правління НБУ з монетарних питань.

Як повідомлялося, Нацбанк з 15 грудня 2017 року підвищив облікову ставку на 1 процентний пункт (п.п.) – до 14,5%. Перед цим він збільшив її також на 1 п.п. з 27 жовтня. В останній раз НБУ знижував облікову ставку – до 12,5% річних з 13% річних – 26 травня 2017 року.

НБУ пояснив жорсткість монетарної політики необхідністю попередити подальше погіршення інфляційних очікувань і відреагувати на підвищення ризиків затримки відновлення співпраці з МВФ і прискорення споживчого попиту внаслідок підвищення соціальних стандартів.

Related Posts

Leave a Comment!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *