Можновладці розповіли про більш дешеву альтернативу іпотеки

Лис 20, 2017 News 0 comments

Міністерство економічного розвитку  (МЕРТ) вважає пріоритетним для прийняття до кінця 2017 року Законопроект №6540, який, пропонує запустити в Україні механізм довірчої власності.

Про це повыдомляє Siteua.org, з посиланням на інтерв’ю першого заступника міністра економрозвитку Максима Нефьодова.

“Довірча власність – це альтернативний механізм іпотеки, – розповів чиновник. – Процедура схожа на фінансовий лізинг, коли автомобіль до виплати всієї заборгованості позичальником залишається у власності банку або іншого кредитора. Схожу схему ми пропонуємо розповсюдити на нерухомість, в тому числі і житлову “.

У МЕРТ кажуть, що ця норма дозволить полегшити стягнення нерухомості, якщо позичальник не обслуговує свій борг. При цьому інструмент довірчої власності, за словами чиновників, повністю не зможе замінити іпотеку.

“Але у позичальника повинен бути вибір. Ви можете взяти класичну іпотеку, будете трохи краще захищені, але буде вища ставка по позиці. А можете вибрати інструмент довірчої власності, тоді банк буде краще захищений, але ви отримаєте меншу ставку”, – говорять у МЕРТ.

Згідно з проектом закону, кредитор не матиме права користуватися і самостійно розпоряджатися майном позичальника, якщо останній справно обслуговує свій борг. Якщо ж позичальник не будде своечасно сплачувати більш ніж на 20 днів, кредитор може звернутися за стягненням майна.

Related Posts

Leave a Comment!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *