Мін’юст вніс зміни у порядок посвідчення угод з нерухомістю

Гру 26, 2017 News 0 comments

Міністерство юстиції України зобов’язало нотаріусів при реєстрації договорів відчуження нерухомого майна долучати до справи і зберігати копії висновку незалежної оцінки майна і ліцензії незалежного оцінювача – нотаріус зобов’язаний зберігати копії висновку про оцінку майна та ліцензії оцінювача. Перед залученням до справи, нотаріус повинен звірити їх з оригіналами і завізувати.

Дана вимога Міністерство юстиції України (Мін’юст) включило до наказу №3851 / 5 «Про затвердження змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 04.12.2017. Документ вступив в законну силу 05.12.2017 за фактом реєстрації в Єдиному державному реєстрі нормативних актів Мін’юсту.

При засвідченні договорів відчуження, для яких обов’язкова незалежна оцінка майна, нотаріус вимагає від заявника такі документи:

– копію висновку про вартість майна, складену незалежним оцінювачем;

– копію документа, що підтверджує повноваження суб’єкта оціночної діяльності.

На поданих копіях нотаріус робить позначку «згідно з оригіналом». Також записує дату надходження документа і візує його своїм підписом. Висновок про оцінку майна нотаріус повертає  особам, що подали його.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.