Мінрегіонбуд розповів коли набрирають чинності нові ДБН

Чер 03, 2018 News 0 comments

Нові Державні будівельні норми щодо містобудування, шкіл та вулиць і доріг в Україні офіційно набирають сили з 1 вересня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

“Офіційно вступлять в силу з 1 вересня цього року нові державні будівельні норми щодо містобудування, шкіл та вулиць і доріг”, – сказано у повідомленні.

Наразі в інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опубліковані нові державні будівельні норми: ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”, ДБН В.2.2-3:2018 “Будинки та споруди. Заклади освіти” та ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів”.

В ДБН, що опубліковані, запроваджується багато нововведень. Зокрема новий містобудівний ДБН вводить нові лінії обмеження – висотності (“блакитні лінії”), забудови в зелених зонах (“зелені лінії”), обмеження забудови щодо безпеки евакуації (“жовті лінії”), обмеження щільності та поверховості тощо. У ДБН щодо вулиць та доріг серед іншого обмежуються паркування на тротуарах та дорогах, встановлюються норми щодо безпекового облаштування доріг (“острівці безпеки”, захисні огородження на зупинках громадського транспорту та інші). ДБН щодо шкільних будівель передбачає обов’язкове облаштування інклюзивного простору, впровадження енергоефективних заходів, збільшення площі навчальних класів.

Як розповідав сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН),

нові державні будівельні норми дозволяють лише підземні паркінги в історичних і центральних частинах міст.

Нагадаємо, що директор ІРН критично оцінює наміри Мінрегіону обмежити щільність населення при забудові.

Також Олександр Рубанов зазначив, що попри величезну потребу у місцях для паркування, наміри профільного міністерства дозволити лише підземні паркінги в історичних і центральних частинах міст в українських реаліях буде дуже складно реалізувати.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.