Мінрегіон планує обмежити щільність населення при забудові

Кві 04, 2018 News 0 comments

Міністерство регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках розробки нових державних будівельних норм (ДБН) планує обмежити щільність населення в міській забудові на 1 га до 450 чол.

«Вимоги за кількістю людей на 1 га і по поверховості (ДБН по” блакитної лінії “, недавно прийнятий Мінрегіоном – ред.) Можуть викликати невдоволення серед інвесторів, оскільки їх питання – додаткові квадратні метри і прибуток. Але комфорт повинен бути в першу чергу », – сказав глава міністерства Геннадій Зубко на прес-конференції в середу.

За його словами, існуючі державні будівельні норми встановлюють щільність населення до 450 чол. / га, проте дозволяють практично нескінченно підвищувати щільність населення при обгрунтованості такої необхідності. Міністерство ж пропонує встановити максимальне перевищення норми на 20%.

Міністр також повідомив, що обмеження по поверховості буде залежати від кількості населення в населеному пункті: якщо населений пункт – до 50 тис. чол., то висотність будівель не повинна перевищувати три поверхи; якщо населення становить 100 тис. чол. – дев’ять поверхів і т.д.

Крім того, Мінрегіон планує ввести поняття «зелені лінії», що позначають в генеральних планах міст зелені насадження, які не можуть бути забудовані, а також змінити умови паркування на вулицях. Так, пропонується відвести під паркування окремі смуги уздовж доріг і заборонити паркуватися на тротуарах.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.