Мінрегіон ініціював розробку змін до законодавства про реконструкцію кварталів

Гру 19, 2017 News 0 comments

Мінрегіон ініціював розробку змін до Закону “Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”.

Про це повідомляє Domik.ua, з посиланням на заяву заступника профільного міністра Льва Парцхаладзе.

“Чинний закон, прийнятий ще в 2006 році, виявився неефективним і на практиці не зміг масово вирішити проблему реконструкції застарілого житла в Україні. Тому Мінрегіон ініціював розробку змін на основі чинного закону, який дозволить, нарешті, почати цей тривалий процес на практиці”, – цитує чиновника видання.

Декларується, що громадянам, які проживають в аварійних будинках, повинні бути запропоновані поліпшені житлові умови для переїзду: новий будинок, збільшення площі квартири, ремонт. Тільки після цього їх старе житло може бути реконструйовано.

При цьому чиновники вважають контрпродуктивною, норму про обов’язкову згоду 100% мешканців, прописану в чинному законі, так як незгода всього одного мешканця робить реконструкцію неможливою.

За офіційною інформацією Мінрегіону, станом на кінець 2017 року житлової фонд в Україні складається з 500 млн квадратних метрів застарілого житла.

За оцінками експертів, 75 млн квадратних метрів застарілого житла в Україні в аварійному стані, тому непридатне для проживання. У Києві подібного житла – 9 млн квадратних метрів.

Related Posts

Leave a Comment!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *