Макроекономічна ситуація в Україні залишається нестабільною – СБ

Бер 19, 2018 News 0 comments

Макроекономічна ситуація в Україні залишається нестійкою, вразливість фіскальної системи за останні роки зросла, вважає глава представництва Світового банку (СБ) в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен.

“Макроекономічна ситуація в Україні все ще нестійка. Уразливість за останні роки навіть зросла, з огляду на той факт, що збільшилися витрати уряду, яке підвищило держслужбовцям мінімальну зарплату, пенсії і зарплати”, – сказала С.Кахконен в інтерв’ю журналу “Новое время”.

За її словами, СБ також турбує, як Україна буде фінансувати виплату заборгованості по зовнішнім боргом, пік якої припадає на кінець 2018 – початок 2019 роки.

При цьому С.Кахконен підкреслила: в разі не продовження програми співпраці з МВФ в Україну не надійдуть кошти СБ, заплановані для підтримки бюджету і на проведення реформ.

“Від МВФ залежить виділення грошей, які запланував Євросоюз на покриття дефіциту бюджету. Ринки запозичення також негативно відреагують на цей сигнал”, – зазначила вона.

Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що не бачить передумов для дефолту в 2019-м або 2020 рр .: “Ніякого дефолту не буде. Ми робимо все, щоб знизити боргове навантаження на нашу економіку”. Зокрема, за його словами, цьому сприяє щорічне скорочення дефіциту бюджету, а також вихід України на ринок єврооблігацій у вересні 2017 року.

Related Posts

Leave a Comment!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *