Комерційна нерухомість: названі відсоток вакантних площ та ефективна ставка

Вер 17, 2018 News 0 comments

На ринку комерційної нерухомості, який, як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), залежить від економічних спадів, зафіксовані позитивні тренди.

Про це повідомляє одне з бізнес-медіа, у матеріалі стосовно комерційної нерухомості.

“Дана галузь однією з перших вдається до економії у вигляді скорочення офісних площ в період кризи, але і виходить з нього першої. Серед позитивних тенденцій скорочення вакантності і зростання орендних ставок“, – сказано у тексті.

Так за даними, що наведені у матеріалі, за результатами пешопер півріччя поточного року, частка вакантних площ скалас 12%, а
ефективна орендна ставка становить $ 23 за кв. м / місяць.

При цьому, як зазначає медіа, протягом першого півріччя 2018 року орендні ставки підвищилися щодо офісних приміщень всіх класів. На думку опитаних бізнес-ресурсом експертів, це в першу чергу пов’язано з порівняно високим попитом орендарів і поступовим зниженням вакантності в сегменті. Так, для приміщень найвищої якості ставки оренди зросли приблизно на 4% і досягли рівня $ 20-28 за кв. м без ПДВ і експлуатаційних платежів.

Якщо загальна політична та економічна ситуація в Україні не погіршиться, а на світових ринках не відбудеться кризових явищ, ринок офісної нерухомості в Києві та інших великих містах України буде демонструвати позитивну динаміку і в контексті попиту орендарів, і з точки зору збільшення і підвищення якості нової пропозиції офісних приміщень, прогнозують експерти.

 

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.