Нерухомість 2018: експерти назвали сегмент, де фіксувалось помірне зростання рівня оренди

Гру 19, 2018 News 0 comments

На тлі мінімального рівня як вакантних площ так і появи нових об’єктів вартість оренди такого виду комерційної нерухомості як складські приміщення помірно підвищувалась.

Про це повідомляють профільні медіа, посилаючись на опитування експертів.

«Ефективні орендні ставки на найкращі складські приміщення варіювалися в діапазоні 90 -135 грн. / Кв. м / місяць (3,2-4,8 дол./ кв.м / місяць)», – сказано в тексті.

Відповідно, у порівнянні з початком 2018 року діапазон найвищих та найнижчих цін виріс на 5% і 16% відповідно.

Загалом при цьому, як зазначають експерти впродовж року наявність вакантних складських площ була мінімальною, а введення в експлуатацію нових подібних об’єктів – мінімальним.

Зокрема, з початку 2018 року рівень вакантності взагалі зменшився на 2,2 п.п. до 3,8%. А серед нових був лише один об’єкт площею 3 тис. 500 кв.м.

Щодо попиту, то на кінець 3 кварталу цього року валове поглинання на складському ринку склало 114 тис. кв. м, що на 1,9% менше, коли його порівнювати з аналогічним періодом 2017 року.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), на початок третього кварталу 2018 року в Україні в першу чергу шукали торговельну нерухомість, потім – вільного призначення, слідом – склади.

Раніше стало відомо, хто і що купує на первинному ринку комерційної нерухомості.

До того експерти розповіли про зміну уподобань дрібних інвесторів щодо нерухомості.

Також сайт ІРН повідомляв, що за перші шість місяців з початку цього  року середня вартість комерційних приміщень варіювалася від  550 доларів США до  1500 доларів / м2. На початку весни 2018 року ці коливання відповідно складали 450 доларів та 1300 доларів / м2.

 

 

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.