Хто буде формувати попит на офіси у Києві у 2019 – прогноз аналітиків

Бер 14, 2019 News 0 comments

У 2019 році продовжиться тенденція попередніх, коли попит на офісну нерухомість формувався переважно коштом компаній ІТ-сектору.

Про це йдеться у огляді на одному з всеукраїнських порталів бізнесової тематики, за результатами року по цьому сегменту нерухомості.

«У 4-му кварталі 2018 року частка IT-компаній в структурі угод досягла 53%, а в цілому за рік склала 35%. Така тенденція в розподілі попиту спостерігається вже протягом п’яти років, і, за прогнозом експертів, вона збережеться і в 2019 році», – сказано у повідомленні.

Пожвавлення ділової активності відбувалося на тлі низького введення бізнес-центрів. У 2018 році пропозиція на ринку офісної нерухомості Києва збільшилася на 47 тис. Кв. м. Протягом року було введено тільки один будинок класу А – БЦ Астарта, фаза 3, і шість класу B – БЦ Unit City, корпуси В2 і B3; БЦ Лагода, фаза 3; БЦ на вул. Гайдара, 54; БЦ на вул. Володимирській, 101 і МФК Silver Breeze (реконструкція частини об’єкта під офіси).

Аналітики відзначають, що частка вільних площ продовжувала знижуватися протягом усього 2018 року і в 4-му кварталі в середньому по ринку досягла 7,6%, скоротившись майже в два рази в порівнянні з кінцем 2017 роки (13,3%).

Брак вільних офісних блоків разом з швидкозростаючим попитом привели до збільшення ставок оренди в обох класах. Максимальна базова місячна орендна ставка в класі А становила $ 30 за кв. М на місяць (без урахування ПДВ і операційних витрат), збільшившись за рік на $ 2, в класі в вона досягла $ 24 через кв. м, піднявшись з початку року на $ 7. Ми очікуємо подальшого зростання орендних ставок в 2019 році – на 3-6% “, – зазначила у коментарі порталу аналітик Уляна Марченко.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), найбільш активними в частині оренди офісів у столиці України у 2018 році були компанії IT сектора, виробничі компанії, а також компанії, які надають різного роду професійні послуги.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.