Фонд гарантування запустить механізм реструктуризації іпотечних кредитів фізосіб в ліквідованих банках з 30 березня

Бер 22, 2018 News 0 comments

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зареєстрував Положення про реструктуризацію іпотечних кредитів фізичних осіб в ліквідованих банках в Міністерстві юстиції, і документ набуде чинності 30 березня.

Про це повідомила директор департаменту управління активами Фонду Ольга Білай на прес-конференції.

«15 березня Міністерство юстиції зареєструвало це положення. Воно вступить в силу через 10 робочих днів після реєстрації, тобто це буде 30 березня », – сказала вона.

Білай нагадала, що в рамках запропонованого механізму можна добровільно реструктуризувати іпотечні кредити фізосіб на термін до закінчення ліквідації банку-кредитора.

За умовами реструктуризації, боржник вносить одноразовий платіж у розмірі 10% боргу, який направляється на «тіло» кредиту, на відміну від стандартної черговості в банках, коли в першу чергу погашаються штрафні санкції і відсотки.

Надалі банк-кредитор продовжить продавати такі кредити в процесі ліквідації, однак після реструктуризації вони будуть цікаві не колекторським компаніям, а банкам, зацікавленим в стабільному грошовому потоці, а не разовою вигоді від продажу іпотеки.

При цьому, як пояснили у Фонді, запропоновані умови будуть стимулювати позичальників обслуговувати кредит, так як погашення в першу чергу «тіла» кредиту сприяє зниженню фінансового навантаження за рахунок зниження бази для нарахування відсотків.

Крім того, такий механізм буде вигідний і кредиторам банку, які зацікавлені в вигідному продажу його активів, оскільки ціна «робочого» кредиту набагато вище.

Як повідомляв УНІАН, Фонд гарантування з початку 2018 року продав активи збанкрутілих банків в своєму управлінні на 2,3 млрд грн, що більш ніж в 3 рази перевищують показники за аналогічний період попереднього року.

За інформацією Фонду, в його управлінні знаходяться активи банків на 450 млрд грн за балансовою вартістю, проте їх оцінна вартість становить всього 100 млрд грн через низьку якість активів, представлених переважно проблемними кредитами.

У жовтні минулого року Фонд розпочав продаж активів неплатоспроможних банків на «голландських» аукціонах в системі «Prozorro.Продажі».

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.