Фіскали розповіли про мінімізацію податків при продажі нерухомості

Лис 21, 2018 News 0 comments

Забудовники Києва та області для мінімізації податків з продажу квартир у новобудовах реєструють їх як приватне будівництво фізичною особою «для власних потреб».

Про це у своєму блозі на одному з популярних вітчизняних медіа-ресурсів розповів виконувач обов’язків заступника Голови ДФС України Євген Бамбізов.

«На етапі будівництва, й на етапі продажу вже введених квадратних метрів фізична особа сплачує державі лише податок на доходи фізосіб (5%) та військовий збір (1,5%). Тобто загалом – 6,5%. В той час як юридична особа – компанія-забудовник – повинна сплатити податок на прибуток (18%), єдиний соціальний внесок (22%) та ПДВ (20%). Разом – 60%», – зазначає чиновник.

Застосування цієї схеми, в купі з низкою інших заходів, що сумнівні з точки зору легітимності, дозволяють таким забудовникам суттєво демпінгувати на ринку.

Чиновник звертає увагу на те, що низькі ціни приваблюють покупців, однак не гарантують якісного житла.

За оцінками ДФС загальна вартість житла, яке збудовано таким чином оцінюється у понад 1,5 млрд грн. При цьому вже продано квартир загальною площею у майже 3,5 мільйона метрів квадратних.

Він також акцентує увагу на тому, що місцева влада виділяє земельні ділянки під такий вид забудови без «зайвих питань».

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), фіскали почнуть перевірки забудовників-фізосіб.

Раніше  директор ІРН Олександр Рубанов висловив думку про те, що  масована забудова передмість Києва, як мінімум, негативно вплине на вартість житла у районах укрупнення у подальшому.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.