Фіскали розповіли кому загрожує позбавлення пільг на податок з нерухомості

Лип 11, 2019 News 0 comments

У випадку використання нерухомості з метою отримання прибутку, навіть при наявності права на пільги на сплату податку з нерухомості, оподаткування буде повним.

Про це нагадують представники Державної фіскальної служби.

“Підпунктами 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ встановлено, що пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності)”, – сказано у повідомленні.

Фіскали нагадують, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 кв. метрів.

Пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — податок), що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, встановлюють сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Як розповідав офіційний сайт Інституту розвитку нерухомості IRN.com.ua, раніше Державна фіскальна служба надала пояснення, згідно з якимі фізична особа підприємець, що використовує земельну ділянку своїх малолітніх дітей не може розраховувати на звільнення від земельного податку.

Також сайт зазначалось, що з середини літа в Україні запрацює оновлений Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що буде вимагати уточнювальні податкові декларації для певних платників податків.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.