Фіскали розповіли хто сплачує податок за землю під нерухомістю підприємства

Чер 29, 2019 News 0 comments

Якщо підприємство має у власності нерухомість, однак право власності на земельну ділянку під такою нерухомістю належить іншій особі то земельний податок сплачує саме вона.

Таке роз’яснення надає Державна фіскальна служба України.

“Відповідно до пп. 14.1.72 ПКУ платниками земельного податку є: власники земельних ділянок та земельних часток (паїв);
постійні землекористувачі (щодо ділянок державної та комунальної власності)”, – сказано у повідомленні.

Тож податківці приходять до висновку, якщо суб’єкт господарювання користується чужою земельною ділянкою (правовстановлюючі документи складено на іншу особу) для використання нерухомості розміщеної на ній, то підстави виникнення податкових зобов’язань з плати за землю в частині земельного податку не настають.

Окремо фіскали зазначають, що суб’єкт господарювання який використовує земельну ділянку іншої особи зобов’язаний укласти з такою особою цивільно-правову угоду про надання права користування такою земельною ділянкою з особою, що за правовстановлюючими документами є її власником.

Нагадаємо, що часто право власності на нерухоме майно і земельну ділянку, на якій воно розташоване, пов’язані між собою. Згідно з ст. 377 ЦКУ, право на земельну ділянку у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на ній, до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності або право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Тобто, якщо попередній власник будівлі був власником і земельної ділянки, на якій вона розташована, то новий власник теж стає одночасно власником і будівлі, і земельної ділянки. При цьому розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об’єкти (крім багатоквартирних будинків та об’єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації).

А ось якщо попередній власник був лише землекористувачем, то й новий власник отримує лише право користування земельною ділянкою. Тож, якщо право власності на цю землю належить іншій особі, саме вона й продовжує сплачувати земельний податок. Зміна власника будівлі на цей обов’язок жодним чином не впливає.

Варто зазначити, що після укладання цивільно-правової угоди платником земельного податку буде власник такої земельної ділянки. Землекористувачі сплачують земельний податок (у вигляді орендної плати) тільки у випадку використання ділянок державної або комунальної власності на підставі відповідних договорів.

Як розповідав офіційний сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), Фіскали розповіли кому загрожує позбавлення пільг на податок з нерухомості.

Також IRN.com.ua, раніше повідомляв, щощо Державна фіскальна служба надала пояснення, згідно з якимі фізична особа підприємець, що використовує земельну ділянку своїх малолітніх дітей не може розраховувати на звільнення від земельного податку.

Також сайт зазначалось, що з середини літа в Україні запрацює оновлений Порядокнормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що буде вимагати уточнювальні податкові декларації для певних платників податків.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.