Фіскали розповіли чи може ФОП мінімізувати податки користуючись землею дітей

Лип 14, 2019 News 0 comments

Фізична особа підприємець, що використовує земельну ділянку своїх малолітніх дітей не може розраховувати на звільнення від земельного податку.

Відповідне пояснення надала Державна фіскальна служба.

“Якщо земельна ділянка належить не фізособі, яка здійснює господарську діяльність на спрощеній системі оподаткування, а її малолітнім дітям, то земельний податок сплачується на загальних підставах батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальника (п. 99.2 ПКУ), – сказано у поясненні.

Фіскали зазначили, що умовою застосування звільнення від нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку є використання земельної ділянки у господарській діяльності єдинника першої — третьої груп (пп. 4 п. 297.1 ПКУ). При тому, що в загальному випадку обов’язок зі сплати земельного податку виникає лише у власників земельних ділянок або постійних землекористувачів (пп. 14.1.147, ст.ст. 269 — 270 ПКУ).

Як розповідав сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), з
середини літа в Україні запрацює оновлений Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що буде вимагати уточнювальні податкові декларації для певних платників податків.

Нагадаємо, що підготовка пропозицій для подальшого ефективного використання об’єктів та земельних ділянок на якій вони розташовані, пошук інвестиційно – привабливих земельних ділянок, це одна з послуг, що надає ІРН.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.