Експерти підрахували скільки в Україні малопродуктивних земель

Сер 07, 2019 News 0 comments

Понад 1,1 млн га земель в Україні деградовані та малопродуктивні, а їх рекультивація майже не здійснюється, повідомляють ЗМІ з посиланням на чиновників міністерства екології та природних ресурсів України.

«В Україні налічується понад 1,1 млн га деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель, що підлягають консервації. У свою чергу, заходи щодо рекультивації пошкоджених земель здійснюються незадовільно», – зазначено в повідомленні.

При цьому, згідно з повідомленням, площа деградованих і непродуктивних сільгоспземель в Україні перевищує 6,5 га (20% ріллі).

«Щорічно ерозія знищує майже 300-600 млн тонн ґрунту. Залежно від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від недостачі продукції перевищують 20 млрд грн на рік. У той же час сільськогосподарський сектор України зумовлює появу 35-40% всіх деградованих земель в країні », – йдеться в повідомленні.

Як зазначив на тлі цього, координатор програм розвитку ФАО Михайло Малков, збереження і захист ріллі від деградації та спустелювання є національним пріоритетом в Україні та є необхідною умовою для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських земель.

Довідка Інституту розвитку нерухомості (ІРН): Основною метою проекту ФАО в Україні, розрахованого до кінця 2021 року, є досягнення балансу між процесами деградації землі та її природним і штучним відновленням. При цьому наголошується, що Україна має намір відновити деградовані ґрунти до 2030 року.

Нагадаємо, що головною місією «Інституту розвитку нерухомості» є надання консалтингових послуг у сфері нерухомості, зокрема підготовка пропозицій і інвестиційних проектів (проектів розвитку) для подальшого ефективного (дохідного) використання об’єктів та земельної ділянки на якій вони розташовані.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.