Експерт розповів на кого найбільше вплинуть нові правила оцінки нерухомості

Сер 16, 2018 News 0 comments

Нові правила оцінки нерухомості з використанням автоматизованого модуля Фонду державного майна України в першу чергу позначаться на учасниках вторинного ринку.

Таку думку в інтерв’ю одному з медіа висловили опитані експерти.

«Нові правила більше позначаться на вторинному ринку», – сказано у матеріалі з посиланням на директора з маркетингу та продажу одного з житлових комплексів Києва Ангеліну Деревльову.

Вона зазначила, що оцінники на первинному ринку потрібні тоді коли забудовник переписує на себе квартири після введення будинку в експлуатацію.

Таких квартир, за її оцінками в сегменті бізнес-класу налічується 40-50% від загальної кількості квартир, в економ-класі – 30-40%.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), Товариство оцінювачів озвучило шкоду, яку заподіє ринку автоматизація оцінки нерухомості у нинішньому  вигляді.

Серед іншого, товариство вказує, що індикатори, за яким автоматизована система оцінює обґрунтованість рівня цін, не завжди відповідають ситуації на ринку. До того ж робота модулю здорожчує вартість таких послуг, від чого страждають покупці.

До цього ФДМУ назвав цифри того, скільки звітів оцінки нерухомості відхилили через оновлення Єдиної бази.

Про наміри запровадить модуль електронного визначення оцінювальної вартості нерухомості Фонд держмайна повідомив у березні 2018 року.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.