Експерт озвучив прогнози по розвитку ТЦ / ТРЦ Одеси

Тра 14, 2019 News 0 comments

Середньозважений рівень вакантності торговельних центрів Одеси стабілізувався до початку 2019 року на рівні 4,74% (у 2017 році – 6,2%), до кінця 2020 року планується поповнення загальної пропозиції торгових площ на 59 тис. кв. м за рахунок введення трьох нових .

“Зокрема, в 2019-2020 роках планується відкриття ТРЦ на Дніпропетровській дорозі, ТЦ” Перлина “та другої черги ТРЦ Gagarinn Plaza (GLA – 15 тис. Кв.м). В цілому, з появою нового сучасного пропозиції затребуваність орендарями та відвідувачами старих об’єктів знижується, застарілі формати і непрофесійні архітектурні рішення починають поступово відмирати “, – повідомив керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник.

Згідно з даними сайту Kadorr Group, ТЦ “Перлина” (GLA – 4 тис. Кв.м) розміститься на перших поверхах ЖК “Сорок Перша Перлина” в районі Таїрова. Здача об’єкту запланована в 2019 році. ТРЦ на Дніпровській дорозі, 99-б (GLA – 40 тис. Кв.м) розміститься на місці ринку “Муркурій”.

Перша черга ТРЦ Gagarinn Plaza по вул. Генуезька, 5 (Аркадія) відкрита в 2015 році, в березні 2019 року в рамках другої черги почав роботу 8-зальний кінотеатр Multiplex, іншу частину другої черги планують запустити до кінця 2019 року.

У той же час, за даними UTG, перенесені на невизначений час терміни відкриття ТРЦ Auchan Les Vignes (GLA – 40 тис. Кв.м, девелопер – Immochan), “Yessa” (GLA – 39 тис. Кв.м, девелопер – ” Будхаус Груп “),” Odessa Mall “(GLA – 38 тис. кв.м, девелопер Arricano),” Іподром “(GLA – 62,5 тис. кв.м, девелопер – Acteeum Group) і ряд інших об’єктів.

В цілому, за даними UTG, в Одесі заявлені 16 нових проектів сукупної орендною площею 459 тис. кв.м. “У разі активізації будівельної активності на заморожених майданчиках і введення їх в експлуатацію в 2022-2025 роках може утворитися профіцит торгових приміщень об’ємом понад 200 тис. кв. м. Це призведе до первинного насичення ринку, перетоку відвідувачів і орендарів в більш успішні і сучасні ТЦ , зростання вакантності і корекції ставок оренди в сторону зниження в морально застарілих і втрачають популярність об’єктах “, – зазначив Олійник.

До введення в експлуатацію основного обсягу пропозиції, на його думку, на ринку Одеси буде зберігатися дефіцит торгових приміщень.

За оцінками UTG, на початок 2019 року в Одесі функціонують один регіональний, 11 окружних, 12 мікрорайонних, 7 спеціалізованих торгових центрів і 11 окремо стоячих гіпермаркетів.

Відповідно до класифікації ICSC, сукупна площа торгових об’єктів міста становить 442,1 тис. кв.м, що відповідає показнику 436,7 кв. м / 1 тис. жителів. Таким чином, Одеса посідає шосте місце в Україні за показником насичення торговими площами на 1 тис. жителів.

 

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.