Екс-чиновник розповів скільки у Києві землі без оформлення – цифри вражають

Лис 03, 2018 News 0 comments

У Києві законно оформлені не більше 20% земельних ділянок від загальної кількості.

Про це у інтерв’ю після переходу на іншу роботу повідомив Олексій Резніков, який був заступником Київського міського голови до жовтня 2018 року.

«Коли я був секретарем (Київської міської ради у червні 2014 року – грудні 2015 року – ІРН), у Києві на ту пору оформлено не більше 17% землі. Повірте, цей відсоток не надто змінився», –  сказав він.

При цьому колишній чиновник зазначив, що Київрада доволі обмежена у можливості приймати рішення, що пов’язані з виділенням земельних ділянок у столиці. Зокрема, за його словами, в середньому за сесію приймають 100-120 подібних земельних рішень.

Він додав, що це дозволяє користувачам суттєво економити на сплаті земельних податків – лише 1%, замість 3-12%, від нормативної оцінки, коли є земля офіційно оформлена.

Як повідомляв сайт Інституту розвитку нерухомості (ІРН), раніше стало відомо в яких регіонах України найбільш активно реєструють землі.

Також чиновники розповіли, скільки населених пунктів внесли свої кордони в Держземкадастр, при тому, що місцеві органи самоврядування не поспішають передавати інформацію.

До цього фіскали нагадали про новий порядок грошової оцінки земель.

 

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.