Директор ІРН звернув увагу на загрози ринку житла від масованої забудови

Лис 28, 2018 News 0 comments

Інвестиції у житлову нерухомість залишаються в Україні одним з небагатьох фінансових інструментів, однак такий стан речей несе загрози для цього ринку надалі.

Про це у своєму коментарі для сайту Інституту розвитку нерухомості (ІРН) повідомив директор ІРН Олександр Рубанов.

«Після прив’язки поверховості нового житла до кількості жителів округи у нових Державних будівельних нормах здається, що зміни, на перший погляд, торкнутися передмість столиці і області. Але тут вже набудували стільки, що можна порівняти за площами з житловими мікрорайонами Києва», – зазначив він.

За його словами, активне будівництво у Києві та області, серед іншого, обумовлено відсутністю інших можливостей для інвестування у тих, хто має вільні кошти.

«Я вже не одноразово казав, що найчастіше ці об’єкти не мають елементарної транспортної інфраструктури, доріг. Але їх продовжують купувати, а будівельники будувати. Чому? По-перше, в країні, скажімо так, на руках великий обсяг грошових коштів сумнівного, якщо хочете, корупційного походження та немає інших альтернатив для інвестицій, ніж купівля нерухомості: фінансовий ринок дуже обмежений, довіра до банків підірвана», – констатує Олександр Рубанов.

Він зазначає що, у випадку з нерухомістю, для інвестицій купують, перш за все, житло, бо за комерційні об’єкти одразу треба більше платити податків. Однак, входячи в ринок житлової нерухомості інвестор, дуже часто, ігнорує безліч його особливостей, а орієнтується тільки на низьку ціну.

«Про частку таких придбань в загальному обсязі можна судити тільки за непрямими ознаками, але, за відчуттями, їх мало не всі 70%. Тобто частка придбань для безпосереднього проживання в новобудовах, з урахуванням платоспроможності нашого населення і відсутності іпотеки, може не перевищувати третини. Зрозуміло, що такому власнику відсутність необхідної інфраструктури не принципово. Але цей фактор зрештою проявиться, і результат таких інвестицій може бути плачевним», – попереджає директор ІРН.

Нагадаємо, що директор ІРН критично оцінював наміри Мінрегіону обмежити щільність населення при забудові.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.