Директор ІРН Олександр Рубанов розповів, що пожвавить ситуацію на ринку комерційної нерухомості

Лип 31, 2019 News 0 comments

Зростання та розвиток ринку комерційної нерухомості в Україні не можливе без збільшення платоспроможності населення.

Це у своєму коментарі для сайту Інституту розвитку нерухомості (ІРН), зазначив директор ІРН Олександр Рубанов.

Відповідаючи на питання: «Що потрібно для розвитку ринку комерційної нерухомості в країні?» він сказав: «Збільшення платоспроможності населення. Зростання реальних доходів, а не номінальне підвищення, що лише маскує загальне падіння доходів. Не буде росту доходів простих людей, – ринок не буде рости і розвиватися».

За словами фахівця, без збільшення платоспроможності на ринку можливий лише перерозподіл часток між тими, хто на ньому залишається.

«Адже коли у людей з’являється більше грошей, вони йдуть їх витрачати в ті самі магазини. Зростання прибутку магазинів призводить до підвищення рівня орендних ставок торгової та іншої комерційної нерухомості. Це, відповідно, стимулює інвестиції в їх будівництво. Без цього можна говорити тільки про перерозподіл часток ринку між тими або іншими учасниками», – додав Олександр Рубанов.

Нагадаємо, що директор ІРН прогнозує збільшення кількості проблемних новобудов у Києві та області.

Також Олександр Рубанов зазначав, що значні суперечності, які є у законі «Про освіту», не дають освітнім закладам залучати інвестиції.

Крім того, директор ІРН схильний вважати піар-ходом влади так звану «Будівельну амністію», звертаючи увагу на те, що вона суттєво не вплине на ринок нерухомості.

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.