ОГЛЯД РИНКУ КВАРТИР М. КИЄВА – ПІДСУМКИ І КВАРТАЛУ 2018 Р.

Кві 23, 2018 Analytics 0 comments

У першому кварталі 2018 року середня ціна продажу квартир в Києві зросла на +0.2%. У зв’язку із зміцненням національної валюти ціни в гривнях знизилися на -6.5%, але це більшою мірою є технічним коливанням, що добре видно на графіку нижче.

Дещо подорожчали центр Києва (+0.7%) та серединна зона (+1.0%), наближена до центру та периферійна зони трохи подешевшали (на -0.7% та -0.8% відповідно).

Так само незначно та різноспрямовано змінилися доларові ціни в квартирах різної кімнатності та в різних типах будинків. Досить стрімко (на +3%) подорожчали квартири в сучасних будинках. Також деякі інші сегменти  ринку квартир демонструють невеличке зростання (див. таблиці нижче), хоча і в межах статистичної похибки. Самі ці локальної збільшення і обумовлюють абсолютно рівну лінію середнього індикатора вартості житла на графіках в І кварталі 2018 р.  Можна говорити, що в І кварталі ціни не знижувалися, але й не зростали.

Це досить нетипова ситуація, яка давно не спостерігалася на ринку (останні 4 роки ціни весь час знижувалися). Але певні технічні моменти аналізу демонструють, що ризики подальшого зниження цін (із невеличкими темпами) залишаються актуальними, особливо в сегментні квартир с 3-ма та більше кімнатами, а також в соціальному сегменті житлових квартир.

Нижче представлені структурні індикатори і індекси зміни цін в таблицях.

Візуалізація таблиць викладена на графіках:

Поточні середні рівні цін для різних типів будинків і різних територіальних зон наведені на діаграмах:

(С) Огляд опублікований консалтинговою компанією «Інститут Розвитку Нерухомості» https://irn.com.ua/

Всі таблиці та графіки у більшому розмірі ТУТ (ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ НАВЕДІТЬ КУРСОР):

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.