ОГЛЯД РИНКУ КВАРТИР КИЄВА – ПІДСУМКИ 2017 РOКУ

Січ 15, 2018 Analytics 0 comments

За підсумками 2017-го року середня ціна продажу квартири в Києві знизилися за рік на -5.8% (з $991.4/кв.м до $933.8/кв.м загальної площі квартири).

Ціни в гривнях знижувалися у першому півріччі 2017 р., але зростали у другому півріччі – у підсумку загальне зниження гривневого індикатора скало -3.2%.

Отже у 2017 році квартири в Києві подешевшали, але зниження цін було значно меншим, ніж у попередні роки – так у 2016-му році ціни вторинного ринку житлової нерухомості знизилися на -10%, а в 2015-му – на -20%. При цьому наприкінці 2017 року зниження доларових практично зупинилося, а гривневі ціни навіть продемонстрували зростання, яке, правда, більшою мірою пов’язане із повзучою девальвацією національної валюти у 2-му півріччі, ніж з фундаментальними передумовами.

Якщо такі тенденції збережуться в 2018-му році, ми побачимо ще менші темпи зниження доларових цін або навіть їх зростання.

На графіку нижче представлена динаміка середньої ціни продажу квартир за 2017-й рік:

В різних районах Києва ціни знижувалися досить рівномірно, але периферійні райони подешевшали трохи більше центру міста.

Більш цікава структура динаміки індикаторів спостерігалася в різних сегментах ринку квартир. Однокімнатні квартири практично не змінилися в ціни (-2.3%). Найбільшого зниження цін (близько -10%) зазнали 3-х кімнатні та багатокімнатні квартири. Також помітно знизилися ціни в застарілих будинках – «сталінках» і «хрущівках». На -6% знизилися ціни в сучасних будинках на вторинному ринку, що може бути наслідком перенасичення пропозиції  квартир в новобудовах. А ось квартири в серійних будинках радянського періоду забудови ціни знизилися всього на -2.8%.

За результатами аналізу структури динаміки цін можна констатувати той факт, що в найбільш ліквідних сегментах ринку квартир зниження цін припинилося у другому півріччі 2017 року.

Нижче представлені структурні індикатори і індекси зміни цін в таблицях.

Візуалізація таблиць викладена на графіках:

 

 

(С) Огляд опублікований консалтинговою компанією «Інститут Розвитку Нерухомості» https://irn.com.ua/

Графіки та таблиці у більшому розмірі тут (оберіть та відкрийте зображення):

 

Related Posts

Leave a Comment!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *